تبلیغات
اوج نیوز ، اخبار داغ ، مطالب خواندنی - استقلال و پرسپولیس در آستانه خانه تکانی بزرگ
slider1 slider1 slider1
اوج نیوز ، اخبار داغ ، مطالب خواندنی
مدیر سایت: محمد جواد
استقلال و پرسپولیس در آستانه خانه تکانی بزرگ


در شرایطی که هنوز دو هفته دیگر تا پایان رقابت های لیگ برتر فوتبال کشور باقی مانده، از هم اکنون بحث بازیکنان اخراجی دو تیم در میان اهالی فوتبال پخش شده و به طور حتم این دو تیم خانه تکانی عظیمی در پایان فصل خواهند داشت.

به گزارش سرویس ورزشی افکارنیوز، دو هفته‌ای كه برای طرفداران استقلال و پرسپولیس به سختی خواهد گذشت. یكی در بالای جدول قهرمانی را از دست داده و دیگری با نزدیك تر شدن به پائین جدول سایه سقوط را حس می‌كند.

در این بین بازیهایی كه در هفته‌های گذشته لیگ برتر برگزار شد در سرنوشت برخی بازیكنان و مربیان بی تأثیر خواهند بود. هر دو گروه به دنبال تغییراتی وسیع هستند. زلزله‌ای بزرگ كه از حالا همه در انتظارش هستند.

سایه قلعه نویی بر سر استقلال
استقلال در این فصل شرایطی به مراتب متفاوت با پرسپولیس داشته است. این تیم جام حذفی را به چنگ آورده و از حالا سهمیه فصل بعدی لیگ قهرمانان فوتبال آسیا را هم در جیب دارد. در فاصله دو هفته تا پایان لیگ برتر آبی‌ها رده سوم جدول را در اختیار دارند و فاصله پنج امتیازی با سپاهان باعث شده این تیم تمام امیدهای خود را برای قهرمانی از دست دهد. از سوی دیگر نكته تاریك در كارنامه این تیم نامشخص بودن سرنوشت آبی‌ها در لیگ قهرمانان فوتبال آسیا است. اگرچه مظلومی روی نیمكت این تیم كارنامه نسبتاً موفقی را در این فصل برجای گذاشته ولی همواره سایه بلند امیر قلعه نویی بالای سر او احساس شده و واكنش‌های گاه بیگاه مظلومی هم این موضوع را تأیید می‌كند. نوع بازی كه آبی‌ها با وجود در اختیار داشتن پتانسیل بالا ارائه می‌دهند بهترین شرایط را برای حملات طرفداران قلعه نویی به مظلومی فراهم كرده است. بنری كه روز شمار بازگشت قلعه نویی به استقلال روی آن درج شده بود و در بازی تراكتورسازی با راه آهن روی سكوهای ورزشگاه تختی توجه همگان را جلب می‌كرد هم در راستای ادامه نارضایتی‌ها از عملكرد مظلومی است با این حال خود قلعه نویی می گوید كه كسی از استقلال با وی تماس نگرفته است.
جعفری مدیرعامل باشگاه تراكتورسازی هم در این باره گفته است كه مسئولان باشگاه تبریزی به دنبال جلب رضایت قلعه نویی برای تمدید قرارداد هستند و می‌خواهند به هر طریقی موفق ترین مربی تاریخ لیگ برتر ایران را حفظ كنند. این در حالی است كه رایزنی‌های پشت پرده از سوی استقلالی‌ها برای بازگرداندن قلعه نویی ادامه دارد. اگر این اتفاق رخ دهد باید منتظر یك خانه تكانی بزرگ در تركیب آبی‌ها بود. سید مهدی رحمتی و مجتبی جباری بی تردید نخستین بازیكنانی هستند كه باید به فكر تیم دیگری باشند. استقلال در مدیریت باشگاه هم به دنبال تغییرات تازه است و فتح الله زاده به صراحت عنوان كرده این پست را تحویل خواهد داد. فعلاً اولیایی گزینه نخست جانشینی او است.

۱۰ تغییر مهم در قرمزهای نگون بخت
شرایط برای قرمزها كمی متفاوت‌تر است. هیچ حرفی از تغییرات مدیریتی در این باشگاه نیست. دنیزلی هم با وجود نتایج ضعیف و نزدیكتر شدن پرسپولیس به منطقه سقوط از این تیم نمی رود چرا كه قراردادی یك و نیم ساله دارد و از قبل هم عنوان كرده بود برای فصل بعد برنامه ریزی كرده است. تغییرات اساسی قرمزها در تركیب تیم است. جایی كه بازیكنانی پا به سن گذاشته و معمولی گرد هم آمده اند و توان اجرای برنامه‌های مربی محبوب تركیه‌ای را ندارند. دنیزلی به صراحت اعلام كرده اخراجی‌های آخر فصل از حالا مشخص هستند كه برخی منابع عنوان كرده اند یك گلر، چهار مدافع، دو‌ هافبك و سه مهاجم در لیست اخراجی‌های دنیزلی قرار گرفته اند. شکست سنگین پرسپولیس در دوبازی اخیر برابر سایپا و تراکتور هم بر این موضوع صحه گذاشت و دنیزلی به صراحت اعلام کرد که ۱۰ بازیکن از این تیم رفتنی هستند. رویانیان كه قول تشكیل تیم فوق كهكشانی را داده است تصور این را نداشت كه قبل از پایان فصل به فكر چاره‌ای برای جلوگیری از سقوط تیم به لیگ دسته اول باشد و حالا باید انرژی بیشتری را صرف كند تا پایانی آبرومندانه برای قرمزها در این فصل رقم بخورد. با وجود این كه پرسپولیس در لیگ قهرمانان خوب ظاهر شده ولی طرفداران این تیم برای زلزله‌ای بزرگ در پایان فصل لحظه شماری می‌كنند. آیا دنیزلی جرأت كنار گذاشتن علی كریمی را بعد از اختلافات تمام نشدنی با او خواهد داشت؟ این پرسشی است كه خیلی‌ها منتظر رسیدن به پاسخ آن هستند.

نظرات مطلب
آخرین عناوین
خبر خوان
یکشنبه 1393/11/12
مشهورترین عروسی ها
دوشنبه 1393/06/17
موضوعات
نویسندگان
آرشیو
برچسب ها