تبلیغات
اوج نیوز ، اخبار داغ ، مطالب خواندنی - آیا خرید تبلت به صرفه است؟!
slider1 slider1 slider1
اوج نیوز ، اخبار داغ ، مطالب خواندنی
مدیر سایت: محمد جواد
آیا خرید تبلت به صرفه است؟!


یکی از دلایلی که یک تبلت به لپ تاپ ارجحیت دارد، عمر بسیار طولانی تر باتری آن است.کامران کاظمی ـ کارشناس نرم افزار ـ اظهار کرد: تب لت ها به خاطر نوع طراحی شان در مقایسه با رایانه های معمولی، سبک ترند و حمل و انتقال شان به نسبت راحت تر است و شاید بعضی از انواع آن هنوز دارای وزن بالایی باشند و به راحتی در دست جای نگیرند، اما زمانی که کاربر آن را برروی پا و یا هر سطح دیگری بگذارید، عالی هستند و لپ تاپ هم که جزو وسایل قابل حمل و متحرک محسوب می شود، زمانی را برای روشن شدن می گیرد و معمولا بعد از مدتی استفاده، گرمای غیرقابل تحملی تولید می کند.

وی تصریح کرد: در استفاده از گوشی های هوشمند، با این که دسترسی راحتی به اینترنت وجود دارد اما مطالعه یک صفحه اینترنتی برروی تبلت در مقایسه با گوشی همراه که از نسخه دیگری از وب سایت ها استفاده می کنند و بسیار ریز و کوچک است، لذت بخش تر خواهد بود.

گفتنی است وجود یک تب لت در محل کار، می تواند برای انجام کارهای ابتدایی مثل چک کردن ای میل ها و رسیدگی به برنامه ها کاملا موثر باشد و حتی اگر در مدارس، این امکان فراهم شود که نسخه دیجیتالی کتاب های درسی به دانش آموزان معرفی شود، آن ها هم می توانند با ذخیره کتاب ها در تبلت و همراه بردن آن، از لحاظ اقتصادی نیز به صرفه است.

کاظمی در ادامه با بیان اینکه تبلت مزایای قابل توجهی دارد، اظهار کرد: تبلت ها برای بازی و سرگرمی عالی هستند و از آن جا که تبلت ها فقط یک صفحه نمایشگر بزرگ هستند، بهترین وسیله برای تماشای فیلم و برنامه های تلویزیونی به شمار می روند. لازم به ذکر است بازی ها تنها گزینه ای نیستند که می توانید روی تبلت دانلود کنید.

بعضی از انواع تبلت ها که ارزش بیش تر هزینه کردن را دارند، مجهز به فروشگاهی هستند که می توان برنامه های جانبی زیادی را از آن خرید و سطح کاربری دستگاه را ارتقاء داد و در ضمن، کاربر راحت تر می تواند تمام برنامه های مورد علاقه خود را در تبلت نصب کنند، بدون اینکه نیاز به وارد کردن رمز ثبت یا رمز خرید محصول داشته باشند.

این کارشناس نرم افزار یادآور شد: اکثر لپ تاپ ها قبل از اتصال به پریز برق، حدود 2 ساعت و نیم شارژ نگه می دارند، در صورتی که آی پد را می توان برای یک روز کامل، بدون نیاز به اتصال به پریز برق استفاده کرد و حتی گوشی هوشمند HTC مدل Driod Incredible حداقل دو بار در روز نیاز به شارژ دارد و اگر کاربری اینترنت را هم به آن اضافه کند، بیش تر از این هم خواهد شد و این که کاربر مجبور باشد شارژر لپ تاپ یا گوشی را مدام حمل کند یا دائم دنبال یک پریز برق بگردد، قاعدتا سخت خواهد بود.نظرات مطلب
آخرین عناوین
خبر خوان
یکشنبه 1393/11/12
مشهورترین عروسی ها
دوشنبه 1393/06/17
موضوعات
نویسندگان
آرشیو
برچسب ها