تبلیغات
اوج نیوز ، اخبار داغ ، مطالب خواندنی - فناوری‌های نوین سرعت یادگیری را 50 درصد افزایش می‌دهد
slider1 slider1 slider1
اوج نیوز ، اخبار داغ ، مطالب خواندنی
مدیر سایت: محمد جواد
فناوری‌های نوین سرعت یادگیری را 50 درصد افزایش می‌دهدرئیس مرکز آمار و فناوری اطلاعات و ارتباطات وزارت آموزش و پرورش با بیان اینکه فناوری های نوین سرعت یادگیری را حداقل 50 درصد افزایش می‌دهد، گفت:‌ بر اساس آخرین آمار تاکنون 23 هزار مدرسه کشور هوشمندسازی شده است.

به گزارش خبرنگار اجتماعی باشگاه خبری فارس «توانا»، یوسف نوری رئیس مرکز آمار و فناوری اطلاعات و ارتباطات وزارت آموزش و پرورش در نشست خبری «هوشمندسازی مدارس، فرصت‌ها، چالش‌ها» که در مصلای امام خمینی (ره) برگزار شد، با اشاره به شعار امسال که به عنوان «تولید ملی، حمایت از کار و سرمایه ایرانی» نامگذاری شده است، اظهار داشت: در بحث تولید قطعاً آموزش و پرورش یکی از دستگاه‌هایی است که بیشترین ارزش افزوده را در اقتصاد کشور دارد.

وی با بیان اینکه استفاده از فناوری‌های نوین در بخش‌های مختلف اقتصادی به تولید ناخالص ملی مربوط می‌شود و در بخش خدمات نیز بیشترین نقش را ایفا می‌کند، ادامه داد: فناوری‌های نوین اطلاعات و ارتباطات حتی در زمان رکود اقتصادی هم رشد 13 درصدی را در کشور نشان می‌دهد که در دنیا این رقم 80 درصد اعلام شد است.

نوری با بیان اینکه با کیفیت‌ترین بستر کار در آموزش و پرورش برای تولید استفاده از فناوری‌های نوین است، گفت: فناوری‌های نوین به طور طبیعی سرعت یادگیری را حداقل 50 درصد افزایش می‌دهد و از نظر عمق یادگیری حداقل سه برابر می‌کند.

رئیس مرکز آمار و فناوری اطلاعات و ارتباطات وزارت آموزش و پرورش به بحث هوشمندسازی مدارس اشاره کرد و افزود: هوشمندسازی مدارس، خون تازه‌ای به پیکر فناوری ارتباطات و اطلاعات کل جامعه ایران وارد کرد و اکنون در تمام کشور نمایشگاه‌های هوشمندسازی برگزار می‌شود که در کنار آن آموزش‌های خوبی داده می‌شود.

وی به تعریفی از مدارس هوشمند پرداخت و ادامه داد:‌ مدرسه هوشمند، مدرسه‌ای است که تمام فعالیت‌ها مبتنی بر فعالیت‌های ارتباطات و فناوری اطلاعات و هوشمندانه است و دانش‌آموز و معلم نقش فعال دارند، ضمن اینکه امور اجرایی مدرسه با استفاده از فناوری اطلاعات انجام می‌شود.

نوری اضافه کرد: وزارت آموزش و پرورش در سند تحول بنیادین بهره‌گیری از فناوری اطلاعات و ارتباطات را در همه زمینه‌ها اعم از دانش‌آموزان، معلمان و اولیاء مدنظر دارد که این جامعه هدف بیش از 30 میلیون نفر است.

وی به تعداد مدارس هوشمند در سطح کشور اشاره کرد و گفت:‌ دو سال پیش تنها 450 مدرسه هوشمند داشتیم که براساس آخرین آمار در فروردین‌ماه امسال تعداد مدارس به 23 هزار مدرسه هوشمند رسیده است.


نظرات مطلب
آخرین عناوین
خبر خوان
یکشنبه 1393/11/12
مشهورترین عروسی ها
دوشنبه 1393/06/17
موضوعات
نویسندگان
آرشیو
برچسب ها